وگانیسم و تغذیه به سبک وگان، می تواند موضوعی قابل توجه در خانواده باشد. النا که یک وگان است، با صحبت از تجربه خود، نكات مهمی را در مورد چگونگی نشان دادن عقیده و سبک زندگی وگانیسم توسط نوجوانان یا بزرگسالان و بیان تغییر مثبتی در زندگی به خانواده با ما در میان می گذارد.

در کنار همه جوانب مثبت زندگی در خانه به عنوان یک نوجوان یا بزرگسال ، شاید عدم استقلال در انتخاب سبک زندگی برای کسی که سبکی متفاوت با خانواده اش در زمینه تغذیه داشته باشد، مقداری مشکل باشد. در این نوع شرایط به راحتی احساس می کنید محدودیت هایی وجود دارد که مانع میشود اسبک تغذیه دلخواه خودتان را داشته باشید یا آزادانه نوع غذاهایتان را تعیین نمایید. در حقیقت ، این برای هر کسی که در خانه ای زندگی می کند که استقلال مالی نداشته باشد صادق است.

 

بسیاری از جوانان کنجکاو درباره گیاهخواری، درباره اینکه آیا قادر به ایجاد تغییر در سبک غذایی شان در حالی که هنوز در خانه و همراه با خانواده زندگی می کنند و در یک محیط غیر وگان هستند، نگرانند و من یکی از آنها بودم. شما هرگز حدس نمی زنید که من گاهی متهم به تفکر بیش از حد افراطی می شدم. اما خوشبختانه ، وضعیت خیلی عجیبی اتفاق نیفتاد و قطعاً برای شما نیز اتفاق نخواهد افتاد! 

پیروی از این پنج نکته مفید است تا وگان شدن و زندگی در کنار خانواده برای شما به آسانی پیش برود و وگان شدن برایتان ساده باشد.

 

1) پایه گذاری ها را انجام دهید

با اعضای باهوش خانواده خود در آگاهی بخشی روزافزون درباره مسائل مربوط به حقوق حیوانات و مزایای بسیاری که از قطع محصولات حیوانات نصیب شما می شود، صحبت کنید. بدین ترتیب معرفی مبحث سبک وگانیسم ، جای تعجب نخواهد داشت و افراد اطراف شما از دلایل علاقه شما آگاه خواهند شد. اگر می بینند که شفقت یا مهربانی با غیروگان ها محرک اصلی است ، این خیلی خوب است و باعث می شود دیگر اعضای خانواده عقاید شما را بهتر بپذیرند.

 

2) اعلام یکباره وگان شدن به خانواده ممکن است مخالفت هایی را در پی داشته باشد

شما می توانید به صورت گام به گام و در چند مرحله به خانواده خود اعلام دارید که وگان شده اید. به جای اینکه بگویید “من فهمیدم که همه محصولات حیوانی بد هستند و من تصمیمم را برای زندگی وگان گرفتم”، میتوانید یک رویکرد ناقص تر در پیش بگیرید برای مثال، بگویید:  “من اخیراً زیاد در مورد گیاهخواری فکر کرده ام ، می خواهم آن را امتحان کنم.” برای سؤالات بعدی آماده باشید ، و همچنین این واقعیت را در نظر بگیرید که ممکن است اولین پاسخی که دریافت می کنید خوشحال کننده نباشد. اما با اعتماد به نفس و اعتقاد به سبک انتخابی خودتان و به سادگی صبر تا زمانی که دیگران سبک انتخابی شما را بپذیرند ، به شما کمک می کند تا این روند را راحت تر طی کنید.

 

3) واقعیت ها و اطلاعات کافی در مورد سبک وگانیسم داشته باشید

اگرچه خیلی خوب است که بتوانید به “چرا وگان شدن” پاسخ دهید ، باید برای پاسخ به سوال “چگونه وگان شدن” هم آماده شوید. خانواده شما ممکن است نگران این باشد که آیا شما می توانید نیازهای غذایی خود را بر اساس رژیم غذایی گیاهی برآورده کنید یا خیر. داشتن چند قطعه اطلاعات کلیدی در آستین به شما کمک می کند تا نقطه نظرات خود را بیان کنید – بخصوص وقتی که کسی از شما در مورد غذاهای گیاهی که حاوی آهن و کلسیم هستند سؤال می کند. می توانید اطلاعات غذایی یا توضیحات بیشتر در مورد وگان را در صفحه بلاگ دکتر وگان جستجو و مطالعه کنید. یا یک کتاب خوب در زمینه گیاه خواری یا وگانیسم تهیه کرده و مطالعه کنید. شاید داشتن تصویری از پاتریک بابومیان ، وگان قدرتمند وگان ، یا یک نمودار دیواری تغذیه ای وگان بسیار کارساز باشد. همچنین می توانید لیستی از ورزشکاران وگان را که مخالف روزهای گذشته و سبک تغذیه غیر وگانشان هستند، پیدا کنید.

4) صحبت درباره وگان و نمایش وگان بودن

ممکن است کمی زمان برای اطرافیانتان کافی باشد تا ببینند چقدر در مورد سبک جدید زندگیتان و نوع تغذیه تان جدی هستید. شما می توانید با نشان دادن رفتار خود به چند روش کوچک ، به این روند کمک کنید. برای مثال می توانید از پول خود برای خانواده محصولات غیرلبنی مثل شیر گیاهی یا سوسیس کالباس گیاهی و یا حتا برگر گیاهی خریداری کنید یا از پکیج غذایی دکتر وگان، سفرش غذای گیاهی بدهید. این نوع موارد در دسترس و همچنین مقرون به صرفه هستند و به خانواده شما نشان می دهد که شما مایل به سرمایه گذاری در مورد تصمیم و سبک انتخابی تان هستید. با قطع مصرف موارد دلخواه قدیمی خود که حاوی محصولات حیوانی هستند ، به طرز ایده آل و بی نظیری و بدون بحث و جدل ، می توانید نظر و عقیده خود را در مورد وگانیسم و انتخاب سبک زندگی گیاه خواری تان بیان کنید. در روزها یا هفته های اول شاید ایده خوبی باشد که بسته ای از بیسکویت های وگان را برای این شرایط در نظر بگیرید!

 

5) غذای وگان خود را به اشتراک بگذارید

آخرین قدم برای عادت کردن خانواده خود به سبک زندگی جدید نشان دادن و یا اشتراک غذای گیاهی یا وگان خود با آنهاست.  به آنها نشان دهید که تهیه غذاهای گیاهی آسان و خوشمزه است. اگر خانواده شما در حال حاضر مخالف تلاش برای شیوه جدید غذا خوردنتان هستند ، می توانید معادل وگان را برای غذاهای روزمره (کالباس ، همبرگر و غیره) پیدا کنید و بنابراین هنوز هم همان غذاهای خانواده خود را بخورید ، بدون هیاهوی اضافی ناشی از نخوردن غذاهای مورد علاقه شان. اما بهترین روش این است که خودتان برای خانواده آشپزی کنید و چند وعده غذایی وگان را برای همه افراد در خانه تهیه کنید و به این ترتیب دست پخت خود را در پخت و پز وگان امتحان کنید. پختن کیک یک راه عالی برای نفوذ به قلب اکثر مردم است!

یكی از مهمترین دغدغه های والدینی كه فرزندانشان آرزوی وگان شدن یا تمایل به گیاه خواری دارند، نگرانی در مورد تهیه منوهای جداگانه برای افراد وگان و غیر وگان خانواده و صرف وقت و كار اضافی برای تهیه مدل های مختلف غذا است. بنابراین ، بله ، شما باید بیشتر درگیر آشپزخانه شوید تا غذای اصلی خود را خودتان تهیه کنید. ایده خوب این است که یک دسته بزرگ از چیزهای وگان مانند انواع سبزیجات و حبوبات و غلات داشته باشید. اگر وقت یا تمایلی به آشپزی ندارید می توانید برخی از قسمت های غذایتان را از قبل تهیه کرده و در فریزر نگهداری کنید تا در مواقع لزوم خیلی راحت و سریع، غذای خود را بپزید. یک ایده خوب دیگر برای شما، سفارش غذای روزانه تان از پکیج غذایی دکتر وگان است.

قدم گذاشتن در سبک زندگی وگانيسم برای خانواده شما مي تواند فواید بسيار زيادي داشته باشد. یکی از نکات برجسته ای که می تواند بسیار تاثیر گذار باشد این است که از خانواده خود دعوت کنید که در جلسات و انجمن های وگان یا گیاه خواری که در اکثر شهرها برگزار می شوند شرکت نمایند. چیزی که شاید فکر کنید هرگز اتفاق نیفتد، اما کاملا ممکن است، این است کل اعضای خانواده شما می توانند گیاه خوار یا وگان شوند و از فواید بی شمار آن بهره بگیرند. عموم افراد در سنسن میانسالی و سالخوردگی دچار بیماری هایی نظیر افزایش فشار خون یا افزایش کلسترول خون می شوند. یک خبر خوب برای شما این است که ما در دکتر وگان برای این دسته از افراد غذای مناسب آنها را تهیه کرده و روزانه ارسال می کنیم. پزشکان متخصص ما به آنها مشاوره تغذیه داده و بر اساس کالری مورد نیازشان و همینطور نوع بیماری شان ، رژیم غذایی مناسب را تجویز می کنند، آشپزان دکتر وگان می پزند و شما می توانید درب منزلتان هر روز صبح آن را دریافت نمایید. پکیج های غذایی دکتر وگان مناسب برای بهبود بیماری های شما هستند.

همچنین اگر شما یا یکی از اعضای خانواده تان دارای افزایش وزن هستید و می خواهید اندامی متناسب تر داشته باشید یا لاغر شوید، مقاله ما را در رابطه با رابطه گیاه خواری و کاهش وزن مطالعه کنید و یا پکیج غذایی دکتر وگان را برا ی لاغری سفارش دهید.

 

موفق باشید! دکتر وگان دوست دارد نحوه موفقیت شما را بشنود ، و اگر به اطلاعات بیشتری در مورد وگان بودن نیاز دارید ، حتماً به وبلاگ دکتر وگان مراجعه کنید یا با مشاورین ما تماس بگیرید.