تماس با دکتر وگان

پاسخ به سوالات شما

دکتر وگان در ساعات اداری از طریق شماره تلفن های ثابت، و در همه ساعات از طریق شماره تلفن همراه مشاور، پاسخگوی سوالات شما عزیزان است.

ایمیل

info@drvegan.ir

تلفن تماس

02188722052

02188104407

09355404010

شبکه های اجتماعی

اینستاگرام: drvegan.diet

تلگرام: drvegan

شروع گیاه خواری ساده است. همین امروز درخواست مشاوره با پزشکان ما را ثبت نمایید.

اگر در  مورد شروع گیاه خواری شک دارید یا فکر می کنید این رژیم غذایی برای شما مناسب نیست، می توانید با پزشکان ما مشاوره داشته باشید تا آنها شما را راهنمایی نمایند.

مشاوره رایگان

دکتر علیخانی

مشاوره جهت دریافت بسته های غذایی هفتگی یا ماهانه یا حتا مشاوره جهت انتخاب سبک غذایی وگان به صورت رایگان بوده و شما میتوانید با استفاده از تلفن های تماس و یا با ارسال درخواست مشاوره از طریق وب سایت یا اینستاگرام دکتر وگان، درخواست مشاوره بدهید.

سوالات متداول

درباره وگان بیشتر بدانید.

فرق وگان با وجترین چیست؟

گیاه خواران به دسته های مختلفی تقسیم میشن: گیاه خواران لاکتو-وجترین که گوشت و مرغ و ماهی نمی خورند ولی لبنیات می خورند. گیاه خواران اوو-وجترین که گوشت و مرغ و ماهی نمی خورند ولی تخم مرغ می خورند. و گیاه خواران لاکتو-اوو-وجترین که گوشت و مرغ و ماهی نمی خورند ولی لبنیات و تخم مرغ می خورند. و گیاه خواران وگن یا وگان که علاوه بر نخوردن گوشت، مرغ و ماهی، لبنبات و تخم مرغ و برخی عسل نیز مصرف نمی کنند.

آیا وگان بودن یا گیاه خواری به بهبود دیابت کمکی می کند؟

طبق تحقیقات دانشمندان، مصرف چربی بالا که در محصولات حیوانی به وفور یافت می شود از عوامل مقاومت به انسولین است، کودکانی که لبنیات و شیر مصرف می کنند تا حد زیادی در معرض ریسک ابتلا به دیابت هستند. گیاه خواری میزان قند خون را کنترل می کند. ولی خام گیاه خواری تا حد امیدوارکننده ای موجب تثبیت قند خون و در مواردی حتا موجب عدم نیاز به مصرف دارو و تزریق انسولین می شود.

خام گیاه خواری چیست و فواید خام گیاه خواری برای بدن کدامند؟

به گفته بسیاری از دانشمندان روش تغذیه ای خام گیاه خواری بهترین، طبیعی ترین و سالم ترین نوع تغذیه است. اجداد میوه خوار ما، فقط از میوه ها، سبزیجات و دانه ها تغذیه می کردند، سرطان و بیماری های کشنده ای که امروزه بشر با آنها دست به گریبان است، در زندگی آنها وجود نداشته و طول عمر بیشتر و زندگی با کیفیت تری داشتند.

در خام گیاه خواری مصرف هرگونه ماده حرارت دیده بالای 45 درجه سانتیگراد ممنوع است. در واقع مواد غذایی به شکل خام و طبیعی مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین بدن شروع به سم زدایی کرده، مصرف چربی و کلسترول به صفر رسیده و در واقع با مصرف فیبر بیشتر، عملکرد دستگاه گوارش بهبود یافته، سموم بیشتری دفع شده و بدن از بیماری ها رهایی می یابد.

رژیم غذایی وگان چیست؟

رژیم غذایی وگان به گیاه خواری کامل گفته میشه. در سبک تغذیه وگان، از هر نوع محصول حیوانی مثل گوشت، مرغ و ماهی، و محصولات لبنی و تخم مرغ و گاها عسل، استفاده نمیشه، در عوض از انواع میوه جات، سبزیجات و صیفی جات به وفور مصرف میشه. طبق تحقیقات و آمار ارائه شده از متخصصان برتر تغذیه در جهان، مانند دکتر کمبل و دکتر گرگر، یک تغذیه وگن مزایای زیادی برای سلامتی و بهبود بیماری ها داره

چطور میشه با گیاه خواری به تناسب اندام رسید؟

علت اضافه وزن و چاقی، دریافت کالری بیش از اندازه مصرف بدنه که به صورت چربی در بافت های بدن ذخیره میشه. محصولات حیوانی مثل گوشت کالری بسیار بالایی دارند. با رواج فست فودها که شامل پنیر پر چرب زیادی هستند، مشکل اضافه وزن در کنار بی تحرکی به علت ماشینی شدن زندگی انسان ها، گریبان گیر خیلی هاست. مصرف غذاهای گیاهی سالم به دلیل کلسترول صفر و کالری کمتر، بهترین راه برای کاهش وزن و حفظ اون هست.

آیا پروتئین مورد نیاز بدن با گیاه خواری تامین می شود؟

این تصور غلطی ست که تامین پروتیین فقط از طریق مصرف گوشت و مرغ میسر می شود. در واقع گیاهان همه آنچه را که بدن ما بدان نیاز دارد تامین می کنند. چرا که انسان گوشت خوار نیست. حبوبات، قارچ، سویا و آجیل ها منابع غنی از پروتیین هستند. در واقع داشتن یک رژیم غذایی گیاه پایه متنوع که شامل سبزیجات، میوه ها، غلات، حبوبات و دانه ها باشد، تمام ویتامین ها، املاح، مواد معدنی و پروتیین مورد نیاز بدن را تامین می کند. در صورت دریافت کالری کافی به بدن، کمبود پروتیین وجود نخواهد داشت.