وقت آن است که ما یک راز را به شما بگوییم: وگان شدن به سادگی خوردن یک تکه کیک است.

اینکه شما الان در حال خواندن این مقاله هستید، یعنی در حال حاضر اولین و مهم ترین گام مهم را در سفر وگان یا گیاهخوار شدن خود برداشته اید. در اینجا چند نکته امتحان شده و آزمایش شده وجود دارد که به شما کمک می کند تا این سفر هیجان انگیز به آسانی پیش برود.

 

روند وگان شدن خود را کند کنید و قدم به قدم پیش بروید.

هدف نهایی خود را در خاطر داشته باشید ، اما با سرعت مطلوب خودتان پیش بروید. برخی افراد موفق می شوند یک شبه وگان شوند و اگر این روش صحیحی برای شما باشد ، خارق العاده است. اما اگر احساس می کنید به زمان بیشتری نیاز دارید نگران نباشید. مانند هر تغییر دیگری در سبک زندگی، وگان شدن نیز به یک عادت تبدیل می شود و تعیین می کند که چه چیزی برای شما بهتر خواهد بود. روش همه افراد در مسیر وگان شدن آنها یکسان نیست ولی می توانید از تجارب افراد وگان و سبک زندگی آنها استفاده کنید.

 

ایجاد تغییرات کوچک در وعده های غذایی روزمره شما یکی از ساده ترین راه ها برای افزایش مقدار غذاهای گیاهی در رژیم غذایی شما است. شما می توانید یک روز در هفته با برداشتن گوشت یا لبنیات شروع کنید و گام به گام پیش بروید. یا می توانید یک بار وعده های غذایی را تغییر دهید ، صبحانه وگان را در هفته اول خود اضافه کنید و وعده ناهار وگان را در طول هفته دوم اضافه کنید. حتی می توانید با تغییر دادن شیر گاو به شیرهای گیاهی یا غیرلبنی مثل شیر بادام یا شیر سویا و کره حیوانی به روغن نارگیل یا مارگارین ، نوع محصولات مصرفی خود را تغییر دهید. تقریباً برای هر نوع غذایی که به آن فکر کنید ، یک گزینه جایگزین گیاهی وجود دارد ، بنابراین لازم نیست هیچ یک از غذاهای مورد علاقه خود را از دست بدهید. برای الهام بخشی بیشتر، به مقاله ما در رابطه با “معرفی چند نمونه غذای گیاهی یا وگان” مراجعه نمایید.

سایت ما با ارزانترین وعده های گیاهی وگان ممکن است بتواند به شما کمک کند.

به شیوه درست گیاهخواری کنید و وگان شوید.

اطمینان حاصل کنید که رژیم غذایی شما تمام مواد مغذی ضروری را داراست. فقط به این دلیل که شما وگان هستید ، به این معنی نیست که شما 100٪ سالم هستید ، زیرا رژیم های غذایی وگان که غذاهای ناسالم و کارخانه ای باشند نیز در فروشگاه ها وجود دارند. به طور مثال یک کلوچه پرکالری و پر از شکر هم میتواند وگان باشد اما سالم نیست. زمانی که شما طیف گسترده ای از غذاهای گیاهی خوشمزه را می خورید ، برنامه ریزی رژیم غذایی خود را بر پایه غذاهای سالم که شامل تمام ویتامین ها و مواد مغذی مورد نیاز شما باشد، قرار دهید. برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید.

چیزهای جدید را امتحان کنید

غذاهای جدید و طعم های جدید را آزمایش کنید. از منطقه امن غذایی خود خارج شده و سعی کنید غذاهای جدید را کشف کنید. هزاران دستور العمل غذای وگان از هر گوشه دنیا وجود دارد. هرچه قدر هم که در آشپزی شما اولویت هایی داشته باشید، با شروع وگان شدن، با دنیایی از غذاهای جدید شگفت انگیز و تغییرات جالب در مورد علاقه های قدیمی خود مواجه خواهید شد. برای این منظور نیازی نیست که شما یک آشپز ماهر باشید. شما می توانید وعده های غذایی خود را به راحتی از چیزهایی که قبلاً در آشپزخانه یا سوپر مارکت های محلی خود تهیه کرده اید، آماده کنید. برای اطلاعات بیشتر و آشنایی بیشتر با خوراکی های وگان، می توانید به بخش فروشگاه سایت ما مراجعه نمایید. اگر شما مستقر در تهران هستید و هنوز آمادگی ورود به دنیای غذاهای وگان را ندارید، فروشگاه ما گزینه های گیاهی و وگان مناسبی را به شما پیشنهاد می دهد. کسانیکه علاقه مند به مصرف لبنیات هستند و عادت به خوردن روزانه پنیر دارند، می توانند از پنیرهای گیاهی و لبنیات وگان که غیر لبنی هستند مانند شیر وگان یا مشتقات سویا استفاده کنند.

 

یادگیری در مورد وگان را ادامه دهید

به یاد داشته باشید که وگان شدن مستلزم یادگیری چیزهای جدید و تجربه های نو است. به طور مثال، در رابطه با پروتئین گیاهی اطلاعاتی بدست آورید. زندگی به عنوان یک وگان در دنیای غیر وگان ، هم جسارت و هم کنجکاوی می خواهد. وگانیسم از سال 1944 شروع شده است ، اما هنوز هم برای بسیاری از مردم مفهوم نسبتاً جدیدی است. مهم است که به خودتان فرصت دهید تا در مورد انواع مختلفی از جنبه های وگانیسم بیاموزید  و به یاد داشته باشید که در طول مسیر پیشرفت خود را بازبینی کنید.

از افراد وگان کمک بخواهید “از کجا می توانم شکلات وگان بخرم؟” “چگونه کیک ها را بدون تخم مرغ بپزم؟” “من نمی دانم که چگونه با خانواده ام در مورد وگان صحبت کنم!” نترسید – شما تنها نیستید. وب سایت دکتر وگان پر از اطلاعات و منابعی است که همه این سؤالات را پوشش میدهد. هیچ کاری مثل صحبت کردن با سایر گیاهخواران نمیتواند به شما کمک کند. در کانال های شبکه های اجتماعی گیاهخواران و انجمن های آنان عضو شوید، وب سایت ها و کتاب های وگان را مطالعه نمایید.

با دیگر افراد وگان ارتباط برقرار کنید. همچنین می توانید بلاگ ما را دنبال کرده و از اخبار جدید وگان آگاه شوید.   به خاطر داشته باشید که چرا میخواهید وگان شوید. دلایلی را که انتخاب کرده اید تا شیوه زندگی وگان را انتخاب کرده و از فواید بی شمار آن بهره مند شوید، را به خود یادآوری کنید. مطمئناً وگان شدن را بسیار راحت تر از آنچه انتظار دارید، می یابید. ، اما اگر روز بدی دارید یا احساس می کنید وگان شدن خیلی کار سختی است، نفس عمیقی بکشید و به طور خلاصه به گزینه ها و دلایل خود فکر کنید.

خواندن کتاب یا تماشای مرتب فیلم های آموزنده و پرتحرک درباره گیاهخواری می تواند به شما کمک کند ، همینطور نگه داشتن یادآوری های بصری که به شما انگیزه بدهد مثل نصب عکس حیوان مورد علاقه تان بر روی دیوار. یا اینکه در مورد نزدیکترین پناهگاه حیوانات به خودتان تحقیق کنید. گذراندن وقت با حیواناتی که به طور سنتی رشد می کنند باعص می شود با شخصیت شگفت انگیز آنها آشنا شوید و این راهی عالی برای تأکید مجدد در تعهد شما به گیاهخواری است. اگر امکان انجام این کار برای شما میسر نیست ، تماشای فیلم های مثبت درباره حیوانات کفایت می کند.  

در مسیر وگان شدن، هرگز تسلیم نشوید اگر به خودتان ایمان داشته باشید ، زندگی وگان به زودی به یک بخش مهم از زندگیتان تبدیل می شود. همیشه دلیل بهتری برای کنار آمدن با تصمیم خود وجود دارد. اگر با دوستان یا خانواده خود در رابطه با سبک زندگی وگانیسم بحث می کنید، از این کار خودداری کنید، و به راه خود ادامه دهید تا با برخورداری از فواید بی شمار وگانیسم، آنها را نیز ترغیب کنید. به یاد داشته باشید ، بسیاری از گروه های وگان بصورت آنلاین و خارج از کشور یا شهر شما وجود دارند که می توانید به آنها بپیوندید.  اطمینان حاصل کنید که کارهایی را در طول مسیری انجام می دهید که شادی زندگی وگان را به شما یادآوری می کند و روزی یکبار آن ها را انجام دهید. شما روشی شگفت انگیز ، هیجان انگیز و عمیق برای زندگی خود انتخاب کرده اید، پس حتما از آن لذت ببرید.